ERENTUL | AFW21

ISTANBUL / TURKEY

1983 yılından itibaren abiye giyimine yeni bir anlayış getirerek moda dünyasında hızlı bir çıkış yapan Erentül; moda sektörüne damga vuran, trendleri belirleyen bir marka olmakta, yenilikçi ve kalite anlayışıyla dikkat çekmektedir.

Özgün ve şık tasarımları ile Erentül, abiye sektörünün önemli markalarından biri olmuştur.

Üretim süreci ve sonrası uygulanan titiz kontroller sonucu her zaman kalite anlayışını ön planda tutan Erentül, satış öncesi ve sonrası müşterilerinin memnuniyetini de ön planda tutmaya önem vermektedir.

Özel davetler için geniş bir ürün gamına sahip olan Erentül; Avrupa, Amerika, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye’de iş ortağı olarak çalıştığı butik ve giyim mağazalarına hizmet vermektedir.

Erentül has made a rapid exit in the fashion world by bringing a new understanding to evening dresses since 1983. It is a brand that leaves its mark on the fashion sector, sets the trends and draws attention with its innovative and quality understanding.

With its original and stylish designs, Erentül has become one of the important brands of the evening dress sector.

Erentül, which always prioritizes the understanding of quality as a result of meticulous controls applied during and after the production process, attaches importance to prioritizing the satisfaction of its customers before and after sales.

Erentül has a wide range of products for special events and serves boutiques and clothing stores in Europe, America, Middle East, North Africa and Turkey.

Company Name : 

Erentül

Website :

www.erentul.com

Email :

info@erentul.com