NILUFER KORKMAZ | AFW22

Nilüfer Korkmaz’ ın özgür ve güçlü çizgiler taşıyan bir tasarımcı olması, çok küçük yaşlarda moda ve renklere olan ilgisi ile başlamıştır.

Üniversite yıllarında styling hizmeti vermeye başlaması sektöre girmesinin başlangıcı olmuştur. Uzun yıllar tekstil ve moda alanında klip ve dizilerde danışmanlık yaptıktan sonra 2012 yılında hayalini kurduğu NK Design Store markasını hayata geçirerek atölyesinde kişiye özel tasarımlar ve özel seri koleksiyonlar hazırlamaya başlamıştır.

Koleksiyonlarında sürdürülebilir moda anlayışını ön planla tutan tasarımcı,  popüler olandan çok kişinin kendini iyi hissettiği, özgür ve bağımsız kadın tanımına uyan çizgileri ön planda tutmaktadır.

Modaya çizilen sınırların ötesinde, sıra dışı parçaları, günlük tercih edilen seçimlerle birleştirmeyi önemser. Çünkü bu birleşimden doğan görüntü sadece kıyafet olmaktan çıkarak bir yaşama dönüştüğünü söyler.

Tasarımcı kendi alanını yaratan kadınları hedefleyen hikâyeler yaratmayı sever.

Son olarak 2021 yılında Nk Brand Store ‘u kurarak, kendi özgün çizgisinde olan dünyaca ünlü markaların yanında,özgün genç kadın markalarına da mağazasında yer vererek benzer çizgileri hayatına alan kullanıcılarına daha geniş yelpaze seçeneği sunmaktadır.Nilüfer Korkmaz 2022 yaz kreasyonunu yine sıra dışı, özgür, güçlü çizgilerle  ve  her daim başarmayı hedefleyen kadınlar adına  hazırlamıştır.

Nilufer Korkmaz born in Antalya, Turkey in 1992, is one of Antalya’s most known fashion designers. Already in elementary school, she decided that she wanted to study Fashion. Her way of dressing and styling gained a lot of positive attention and she decided to start blogging and giving styling advices as well on social media, which became a big success. This lead to dressing many known celebrities, she became a fashion stylist for TV shows and shootings while she was a University student. With all the success she had gained, she decided to launch her own fashion brand.

 

In 2012 she made one of her biggest dreams come true. She opened her first shop “NK Design Store” and atelier. Beside launching her own collections she also designs exquisite tailor fitted outfits and gives fashion advices to different fashion brand companies as well.

 

Nilufer Korkmaz is known for designing timeless and elegant designs. She has in total launched 12 collections, and her collections are being sold in 7 provinces of Turkey.

Company Name : 

NK Brand Store

Designer : 

Nilufer Korkmaz Türkmen

Website :

www.niluferkorkmaz.com.tr

Email :

info@niluferkorkmaz.com.tr

 

ANTALYA / TURKEY