NILUFER KORKMAZ | AFW22

Nilüfer Korkmaz’ın özgür ve güçlü çizgiler taşıyan bir tasarımcı olması, çok küçük yaşlarda moda ve renklere olan ilgisi ile başlamıştır.

Üniversite yıllarında styling hizmeti vermeye başlaması sektöre girmesinin başlangıcı olmuştur. Uzun yıllar tekstil ve moda alanında klip ve dizilerde danışmanlık yaptıktan sonra, 2012 yılında hayalini kurduğu NK Design Store markasını hayata geçirerek atölyesinde kişiye özel tasarımlar ve özel seri koleksiyonlar hazırlamaya başlamıştır.

Koleksiyonlarında sürdürülebilir moda anlayışını ön planla tutan tasarımcı, popüler olandan çok kişinin kendini iyi hissettiği, özgür ve bağımsız kadın tanımına uyan çizgileri ön planda tutmaktadır.

Modaya çizilen sınırların ötesinde, sıra dışı parçaları, günlük tercih edilen seçimlerle birleştirmeyi önemser. Çünkü bu birleşimden doğan görüntü sadece kıyafet olmaktan çıkarak bir yaşama dönüştüğünü söyler.

Tasarımcı kendi alanını yaratan kadınları hedefleyen hikâyeler yaratmayı sever.

Son olarak 2021 yılında NK Brand Store’u kurarak, kendi özgün çizgisinde olan dünyaca ünlü markaların yanında, özgün genç kadın markalarına da mağazasında yer vererek benzer çizgileri hayatına alan kullanıcılarına daha geniş yelpaze seçeneği sunmaktadır. Nilüfer Korkmaz 2022 yaz kreasyonunu yine sıra dışı, özgür, güçlü çizgilerle ve her daim başarmayı hedefleyen kadınlar adına hazırlamıştır.

Nilüfer Korkmaz’s interest in fashion and colors started at a very young age, which led her to become a designer with free and strong lines.

Starting to provide styling services during her university years was the beginning of her entry into the sector. After working as a consultant in the field of textile and fashion for many years in music videos and TV series, she started to prepare personalized designs and special series collections in her atelier by realizing her dream NK Design Store brand in 2012.

The designer, who prioritizes sustainable fashion in her collections, prioritizes the lines that fit the definition of a free and independent woman who feels good about herself rather than what is popular.

Beyond the boundaries drawn to fashion, she cares about combining extraordinary pieces with daily preferred choices. Because she says that the image that emerges from this combination is not just clothing, it turns into a life.

The designer likes to create stories that target women who are creating their own space.

Finally, by establishing NK Brand Store in 2021, she offers a wider range of options to her users who take similar lines into their lives by including original young women’s brands in her store as well as world-famous brands in its own unique line. Nilüfer Korkmaz has prepared her 2022 summer creation with extraordinary, free, strong lines and on behalf of women who always aim to succeed.