KATERINA BEYAZ | AFW20

Tasarımcı Katerina Holikava Beyaz Belarus doğumludur. Belarus Vitebsk Teknoloji Üniversitesi’nde moda tasarımı bölümünden mezun oldu.Tasarımlarının beğenilmesi sebebiyle 2005 yılında Minsk’te gerçekleşen ve Avrupa’nın çeşitli kentlerinden üniversitelerin ve uzmanların katıldığı International Fashion Mill Festivali’ne davet edildi. 2013 yılına kadar her yıl tasarımları festivaldeki Fashion Showlarda yerini alarak birçok ödül kazandı. Festival sürecinde her yıl çeşitli okullardan davetler ve akademilerden burslar teklif edildi. Bu davetler sonucunda; 2005 yılında Vilnius Academy of Arts, 2006 yılında Lette Verein Berlin, 2007 yılında Academy of Fine Arts Vienna, 2008 yılında Antwerp Academy of Fine Arts ve 2011 yılında Academy of Fine Arts Prague’ta eğitimler aldı.

2009 Belgium Fashion Week ve 2010 Belarusian Fashion Week’e katıldı. Ayrıca 2007 ve 2011 yıllarında ‘’Russian Silhouette Charity Foundation International Competition of Young Fashion Designers’’ finalinde koleksiyonları yer aldı. Bunun yanı sıra ‘’International Beauty Festival Wind Rose Minsk’’ te de jüri üyeliği yaptı.

Vilnius, Vienna ve Berlin akademileri tarafından sırasıyla 2010, 2012 ve 2013 yıllarında Master Fashion Designer olarak tekrar davet aldı ve yeni koleksiyonlarını çeşitli Fashion Show organizasyonlarında sergiledi. Koleksiyonları Rusya, Belarus ve Belçika’daki birçok moda dergisinde yayınlandı ve çeşitli moda evleri ile seçkin mağazalarda satışa sunuldu.

2016 yılında evlilik sebebiyle Türkiye’ye yerleşti ve 2017 yılında ise Kati Beyaz olarak yeni markasını yarattı.

“Haute Couture Dreams” Hikayesi

Eğer sadece görmek istediğin rüyaları görmeye çalışırsan, başardığında bu sana keyif ve mutluluk verebilir ama bu çevrelendiğin dünyada yeni şeyler keşfetmeni de engelleyecektir.
Etrafımızdaki doğayı dinlemeyi tercih edip, rüyalarını bu yeni keşiflerinle doldurursan, kendini o güne kadar hissettiğinden çok daha yüce hissedeceksin. Hem de bu dünyaya gelmiş bir yabancı olmaktan çıkıp, onun bir parçası olduğunu da farkedebileceksin.
Kuşlarla uçacak, sahildeki kumlarla birlikte parlayacak, ağaçlarla konuşabileceksin…

2020 ilkbahar-yaz koleksiyonu “Haute Couture Dreams” ile Antalya Fashion Week’te..

Katerina Holikava Beyaz

I have studied fashion design engineering at the Belarus Vitebsk University of Technology between 2002 and 2007.

I was invited to the “International Fashion Mill Festival’’ attended by universities and experts from various cities in Europe, which was held in Minsk in 2005. Until 2013, my designs took place in fashion shows every year and won many awards. Also, scholarships from various academies and invitations from schools were offered each year during the festivals.

I received training in Vilnius Academy of Arts in 2005, Lette Verein Berlin in 2006, Academy of Fine Arts Vienna in 2007, Antwerp Academy of Fine Arts in 2008, Prague Academy of Fine Arts in 2011.

I attended the 2009 Belgium Fashion Week and 2010 Belarusian Fashion Week, and I was a jury member at “International Beauty Festival Wind Rose Minsk.”  Besides, my collections took place in the final of the ‘Russian Silhouette Charity Foundation International Competition of Young Fashion Designer’ in 2007 and 2011.

I was invited again by the Vilnius, Vienna, and Berlin academies as a master fashion designer in 2010, 2012, and 2013, respectively, and I exhibited my new collections in fashion shows.

My collections were published in many fashion magazines in Russia, Belgium, and Belarus, and designs were offered for sale in various fashion houses and exclusive stores.

I moved to Turkey in 2016 due to marriage and created my new trademark Kati Beyaz in 2017.