BARRUS LONDON | NESLİŞAH YILMAZ | AFW20

Barrus, Marmara Üniversitesinden Tekstil ve Moda Tasarımı Lisans ve ardından Tekstil Teknolojisi alanında Yüksek Lisans derecesi ile mezun olan; baş tasarımcı Neslişah Yılmaz ve CEO Volkan Hidayetoğlu tarafından kuruldu.

Barrus; Tasarım koleksiyonuna Türkiye’nin önde gelen ünlüleri tarafından gösterilen yoğun ilgiden sonra, sahneye ilk kez Londra Moda Haftası sırasında AW16 ile çıktı. AW16 koleksiyonu Kadim Türk el sanatları ve Ebru sanatını yeni ve güncel moda çizgileriyle birleştirdi. Barrus ayrıca SS17 koleksiyonuyla, markanın kökenine de sadık kalarak, geleneksel ile globali harmanlamayı sürdürdü.El işçiliği, en üst kalite ipeklerin, Gustav Klimt’in meşhur paletini anımsatan bir renk ahengi içinde bir araya getirilmesi ile incelikle tasarlandı. Koleksiyon İngiliz ünlüler tarafından  heyecanla karşılandı ve Barrus’un AW17 koleksiyonuyla Londra Moda Haftası’ndaki üçüncü katılımının ardından Barrus tasarımları Londra’daki tüm ana etkinliklerde kırmızı halıda görülmeye başladı.

AW 2017 için BARRUS dünyanın yedinci harikasından, Babil’in Asma Bahçelerinden ilham aldı. Barrus tarih öncesi öğeleri çağdaş moda ile birleştirerek Mezopotamya’nın kadim mirasına sahip çıkmaya devam etti. Neslişah Yılmaz Babil’e iki farklı pencereden baktı: öncelikle, günümüzde kültürler arası barış ve iletişim ihtiyacı, ikinci olarak ise yüzyıllardır tasvir edilen, kumaş ve işçilikte mükemmelliğin değerini temsil eden unutulmuş Babil Elbisesi.

Barrus tasarımları BRIT, Pride of Britain, Fashion Awards  ve bir çok prömiyer ve gala yemeklerinde bir çok ünlü tarafından tercih edildi. Barrus’un bütün koleksiyonlarını Vogue UK ve Glamour UK’in web sitelerinden görüntüleyebilirsiniz. Barrus haute couture, gelinlik ve hazır giyim koleksiyonlarında Türk kültüründen miras kalan parçaları modern bir anlayışla birleştirmeye devam ediyor.

Antalya için özel hazırladığı SS20 koleksiyonu ” Peri Masalı ” ile Antalya Fashion Week 2020’de…

Barrus was founded by lead designer Neslişah Yılmaz and CEO Volkan Hidayetoğlu, who graduated from Marmara University with a Bachelor’s degree in Textile and Fashion Design and then a Master’s degree in Textile Technology.

Barrus made its debut with AW16 during London Fashion Week, after the intense interest shown in the collection by Turkey’s leading celebrities. The AW16 collection combined Ancient Turkish Handcrafts and Ebru Art with new and contemporary fashion lines. With the SS17 collection, Barrus also remained true to the brand’s origins, blending the traditional with the global. The handcrafted, top-quality silks are delicately designed in a harmony of colors reminiscent of Gustav Klimt’s famous palette. The collection was enthusiastically received by British celebrities. Following his third appearance at London Fashion Week with the AW17 collection, Barrus designs were seen on the red carpet at all the main events in London.

For AW17, Barrus was inspired by the seventh wonder of the world, the Hanging Gardens of Babylon. Barrus continued to embrace the ancient heritage of Mesopotamia by combining prehistoric elements with modern fashion. Neslişah Yılmaz approached Babylon from two different perspectives: Firstly, the need for peace and communication between cultures today and secondly, the forgotten Babylonian Dress, depicted for centuries, representing the value of excellence in fabric and craftsmanship.

Barrus designs were preferred by many celebrities at BRIT, Pride of Britain, Fashion Awards and many premieres and gala dinners. You can view all of Barrus’ collections on the websites of Vogue UK and Glamour UK. Barrus Haute Couture continues to combine pieces inherited from Turkish culture with a modern understanding in its wedding dress and ready-to-wear collections.

Barrus will meet you at Antalya Fashion Week 2020 with its SS20 collection “Fairy Tale” specially prepared for Antalya.