GULER BAYSAL | AFW19

1985 yılında Antalya’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Antalya’da tamamlayan tasarımcı; Bilkent Üniversitesi Grafik tasarım bölümünü bitirip, Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar (Fine Arts) bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Istituto di Milano oda Burgo’da eğitimini tamamlamıştır. Aldığı eğitimlerin ardından  Burgo Fashion show’a katılarak moda dünyasına adım atmıştır.

Antalya ve Kıbrıs’ta exclusive otellere couture üniforma tasarlayan,  birçok markaya koleksiyon danışmanlığı yapan tasarımcı,sanat ve tasarım eğitimini yüreğindeki yolculukla birleştirerek Güler Baysal Haute Couture markasını kurmuştur. Kendini aşan, detaylarla güçlenen ve artizan tasvirlemelerle tamamlanan tasarımlarının tümü gelenekselleşen değerlere övgü niteliğinde. Günümüz kargaşasında zamansızlığa selam veren kadın ve erkek koleksiyon parçalarının tamamı tutku ve asaletten ilham alıyor.

Markası’nın ilk koleksiyonu olan “Melancholy of İstanbul” u ; Antalya Fashion Week 2018’de modaseverlerle buluşturdu. Takriben 2018 yaz kapsül koleksiyonu ile devam eden tasarımcı yine 2018 yılında Bodrum’a özel “Marin” koleksiyonu çıkarmıştır.  Dördüncü koleksiyonu olan “Ethereal” Denizli Fashion Week’te Kasım 2018’de podyuma çıktı.

SUBLIMINAL AURORA

Evren yanılsaması bize zıtlıkları öğretti. Kötünün zıttı iyi, siyahın zıttı beyaz, karanlığın zıttı aydınlıktır. Fakat bir seher vakti ne kötüdür ne de iyi, ne siyahtır, ne de beyaz ve ne karanlıktır ne de aydınlık… Bir şey sadece “yanlış” veya “doğru” değil, aslında “ne yanlış ne de doğru” dur. Çünkü bugünün kötüsü, dünün alışılmamış olan iyisidir. Tıpkı seher vakti gibi yaşamımızda hergün aydınlanmak, yavaş yavaş ve kusursuzca….

ANTALYA FASHION WEEK 2019’da….

Company Name : 

Guler BAYSAL

 

Website :

www.gulerbaysal.com

Email :

info@gulerbaysal.com

 

ANTALYA / ISTANBUL / TURKEY