GULER BAYSAL | AFW19

1985 yılında Antalya’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Antalya’da tamamlayan tasarımcı; Bilkent Üniversitesi Grafik tasarım bölümünü bitirip, Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar (Fine Arts) bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Istituto di Milano oda Burgo’da eğitimini tamamlamıştır. Aldığı eğitimlerin ardından  Burgo Fashion show’a katılarak moda dünyasına adım atmıştır.

Antalya ve Kıbrıs’ta exclusive otellere couture üniforma tasarlayan,  birçok markaya koleksiyon danışmanlığı yapan tasarımcı,sanat ve tasarım eğitimini yüreğindeki yolculukla birleştirerek Güler Baysal Haute Couture markasını kurmuştur. Kendini aşan, detaylarla güçlenen ve artizan tasvirlemelerle tamamlanan tasarımlarının tümü gelenekselleşen değerlere övgü niteliğinde. Günümüz kargaşasında zamansızlığa selam veren kadın ve erkek koleksiyon parçalarının tamamı tutku ve asaletten ilham alıyor.

Markasının ilk koleksiyonu olan “Melancholy of İstanbul”u; Antalya Fashion Week 2018’de moda severlerle buluşturdu. Takriben 2018 yaz kapsül koleksiyonu ile devam eden tasarımcı, yine 2018 yılında Bodrum’a özel “Marin” koleksiyonu çıkarmıştır. Dördüncü koleksiyonu olan “Ethereal” Denizli Fashion Week’te Kasım 2018’de podyuma çıktı.

SUBLIMINAL AURORA

Evren yanılsaması bize zıtlıkları öğretti. Kötünün zıttı iyi, siyahın zıttı beyaz, karanlığın zıttı aydınlıktır. Fakat bir seher vakti ne kötüdür ne de iyi, ne siyahtır, ne de beyaz ve ne karanlıktır ne de aydınlık… Bir şey sadece “yanlış” veya “doğru” değil, aslında “ne yanlış ne de doğru” dur. Çünkü bugünün kötüsü, dünün alışılmamış olan iyisidir. Tıpkı seher vakti gibi yaşamımızda hergün aydınlanmak, yavaş yavaş ve kusursuzca….

ANTALYA FASHION WEEK 2019’da….

Designer Güler Baysal was born in Antalya in 1985. She completed her primary and secondary education in Antalya. She graduated from Bilkent University of Graphic Design and Fine Arts department. Then she completed her education at Istituto di Milano oda Burgo. After the trainings she received, she participated in the Burgo Fashion Show and stepped into the fashion world.

She designed couture uniforms for exclusive hotels in Antalya and Cyprus and worked as a collection consultant for many brands. She founded Güler Baysal Haute Couture brand by combining her art and design education with the journey in her heart. Her designs are self-transcendent, strengthened by detail and complemented by artisanal imagery, all of which pay tribute to traditionalized values. Greeting timelessness in today’s turmoil, all of the collection pieces for men and women are inspired by passion and nobility.

She presented “Melancholy of Istanbul”, the first collection of her brand to fashion lovers at Antalya Fashion Week 2018. The designer continued with the 2018 summer capsule collection, and again in 2018 she launched a special “Marin” collection for Bodrum. Her fourth collection “Ethereal”, hit the runway at Denizli Fashion Week in November 2018.

With its new collection SUBLIMINAL AURORA at Antalya Fashion Week 2019