ABED MAHFOUZ | AFW19

1956’da doğan moda tasarımcısı Abed Mahfouz, Lübnan’da mütevazı bir ailede büyüdü. Kumaşlar, iplikler, makaslar ve terzilik mesleğini icra eden ailenin önde gelenleri ile büyüyerek tasarımcı olabilmek için gereken bilgi birikimine sahip olan Mahfouz, modanın baştan çıkarıcı dünyasına girmeye karar verdi.

Mahfouz modaya olan tutkusunu gece elbisesi tasarımı ve dikimi ile uğraşan ablasına katıldıktan sonra keşfetti,ki bu Abed Mahfouz markasının ortaya çıkmasına yol açacaktı.

Mahfouz kariyerine yalnızca gözde ve zarif kadınlar için;  dallı budaklı ve zarif gelinlikler tasarlayarak başladı. Şık özel düğün koleksiyonu “Hayalperest” anlamına gelen “Al-Halimah”ın 2001 yılındaki başarısından sonra Mahfouz kariyerinde ilerlemeye devam etti ve Couture dünyasına adımını attı.

Abed Mahfouz ilk Couture koleksiyonunu 2002 yılında, Roma Moda Haftası / İtalya “Alta Roma” da sergiledi.Alta Roma’ya katılan ilk Lübnanlı tasarımcılardan biri olan Mahfouz halen orada ilkbahar/yaz ve Sonbahar/Kış Couture koleksiyonlarını sergilemeye devam ediyor.

Abed Mahfouz, Roma kentine karşı duyduğu derin sevgi nedeniyle Couture koleksiyonlarını Villa Borghese, Arco Di Constantino ve Santo Spirito gibi şehrin birçok önemli noktasında sergiledi.

Abed Mahfouz markasına 2009 yılında bir yenilik yaparak hazır giyim ekledi.  Markası için hazırladığını bu yenilikte; lüks gece kıyafetleri yepyeni bir tarza sahip olmak isteyen kadınlara yönelik tasarlandı. Hazır giyim koleksiyonunun lansmanı uluslararası medyada kendine yer bulan ve gelişerek gün geçtikçe tanınırlığını arttıran New York Moda Haftası’nda gerçekleştirildi. Abed Mahfouz dünyanın bir çok ülkesinde koleksiyonlarını tanıtmaya devam ediyor.

Born in 1956, Fashion Designer Abed Mahfouz was raised in the arms of a modest family in Lebanon. Being surrounded with all what it takes to become a designer – fabrics, threads, scissors and foremost family members that work in tailoring, Mahfouz decided to enter the enticing world of fashion.

After joining his older sister in designing and making evening gowns, Mahfouz recognized his true fervor for fashion, in which, led to the birth of the Abed Mahfouz brand.

Mahfouz commenced his career with solely designing intricate and refined bridal gowns for the in vogue and graceful woman. In 2001, after the success of “Al-Halimah”- meaning “The Dreamer” – his very first private wedding collection; Mahfouz moved on and joined the world of Couture.

In 2002, Abed Mahfouz showcased his first Couture collection during Fashion Week in Rome, “Alta Roma”. Mahfouz was one of the first Lebanese designers to join Alta Roma, and continues to showcase his Spring/Summer and Fall/Winter Couture collections there.

Due to his true compassion for the city of Rome, Abed Mahfouz showcased his Couture collections in some of the city’s marvelous landmarks – Villa Borghese, Arco Di Constantino and the Santo Spirito.

In 2009, Abed Mahfouz added a new addition to his brand – a luxurious evening ready-to-wear line designed to savor his woman with a new taste for the brand. The ready-to-wear collection was launched during New York Fashion Week, a thriving product that continues to receive international coverage and recognition.