NK NILUFER KORKMAZ | AFW19

Tasarımcı Nilüfer Korkmaz, 1992 yılında Antalya’da doğdu. İlkokul yıllarından itibaren tasarıma olan merakını lise yıllarında sytling ile birleştirerek dikkat çekmeyi başarmıştır. Üniversite yıllarında sosyal medya’da yaptığı stil danışmanlıkları ile popülaritesini arttıran Nilüfer Korkmaz, Türkiye’nin ünlü isimleri ile bu yaşlarda çalışmaya başladı.Henüz üniversite öğrencisiyken kendi markasını kuran tasarımcı, aynı zamanda İstanbul’da dizi ve klip çekimlerinde stil danışmanlığına devam etti.

2012 yılında en büyük hedeflerinden birini gerçekleştirerek ” Nk Design Store ” ile kendi atölyesini hayata geçiren Nilüfer Korkmaz, kişisel koleksiyonlarının dışında kişiye özel tasarımlar yaparken, aynı zamanda markalara tasarım desteği vermektedir.

Genellikle koleksiyonu yaratma aşamasında zamansız parçalar yapmayı seven Nilüfer Korkmaz , bugüne kadar ” Magic ”, ” The Glamorous ” ve ” Bright ” gibi 12 koleksiyona imza atmıştır.Hala ünlü isimlere özel tasarımları ile stil danışmanlığını sürdüren Nilüfer Korkmaz’ın yedi farklı ilde satış noktasında alıcısıyla buluşmaktadır.

Kişisel defileleri dışında SS19 koleksiyonunu Antalya Fashion Week’te sunmaya hazırlanıyor.

Nilufer Korkmaz born in Antalya, Turkey in 1992, is one of Antalya’s most known fashion designers. Already in elementary school, she decided that she wanted to study Fashion. Her way of dressing and styling gained a lot of positive attention and she decided to start blogging and giving styling advices as well on social media, which became a big success. This lead to dressing many known celebrities, she became a fashion stylist for TV shows and shootings while she was a University student. With all the success she had gained, she decided to launch her own fashion brand.

In 2012 she made one of her biggest dreams come true. She opened her first shop “NK Design Store” and atelier. Beside launching her own collections she also designs exquisite tailor fitted outfits and gives fashion advices to different fashion brand companies as well.

Nilufer Korkmaz is known for designing timeless and elegant designs. She has in total launched 12 collections, and her collections are being sold in 7 provinces of Turkey.