GULER BAYSAL | AFW18

1985 Antalya doğumlu Güler Baysal, Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım ve Güzel Sanatlar bölümlerinden mezundur. Istituto di Moda Burgo’da aldığı ‘’Fashion Styling’’ eğitiminin ardından birçok karma sergiye ve Milano Burgo Fashion Show’a katıldı. Sanat ve tasarım eğitimini yüreğindeki yolculukla birleştiren tasarımcı, üstün dikiş tekniği ’’Haute Couture’’u tüm iddiasıyla yansıtmak ve sofistike anlamlarla bütünleştirmek için kendi adını taşıyan markasını yarattı.

Kendini aşan, detaylarla güçelenen ve artizan tasvirlemelerle tamamlanan tasarımlarının tümü gelenekselleşen değerlere övgü niteliğinde. Günümüz kargaşasında zamansızlığa selam veren kadın ve erkek koleksiyon parçalarının tamamı tutku ve asaletten ilham alıyor. Hayali bir dünyaya çağrı niteliğinde olacak koleksiyonlarının ilki ‘Melankoli’ ismini taşıyor.

MELANKOLİ

‘Bir melankolidir yaşamak,

Hayatın tutkusunu sis bulutları ardından hissedebilmek,

Asalet ve dinginlik yağmurunda

Özgürce çoğalabilmek.’

Designer Güler Baysal was born in Antalya in 1985. She completed her primary and secondary education in Antalya. She graduated from Bilkent University of Graphic Design and Fine Arts department. Then she completed her education at Istituto di Milano oda Burgo. After the trainings she received, she participated in the Burgo Fashion Show and stepped into the fashion world.

She designed couture uniforms for exclusive hotels in Antalya and Cyprus and worked as a collection consultant for many brands. She founded Güler Baysal Haute Couture brand by combining her art and design education with the journey in her heart. Her designs are self-transcendent, strengthened by detail and complemented by artisanal imagery, all of which pay tribute to traditionalized values. Greeting timelessness in today’s turmoil, all of the collection pieces for men and women are inspired by passion and nobility.

She presented Melancholy of Istanbul, the first collection of her brand to fashion lovers at Antalya Fashion Week 2018.