BURCU KANDEMIR | AFW20

Tasarımcı Burcu Kandemir 1992 yılında Antalya’da doğdu. Üniversiteye kadar olan eğitim hayatını Antalya’da sürdüren Burcu Kandemir, çocukluk yıllarında başlayan tasarım aşkı ile lise yıllarında stilistik eğitimlerine katılarak tasarım dünyasına ilk adımlarını attı.
Akademik olarak Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım bölümünü tamamladı. Her sezon birbirine benzeyen sayısız tasarım arasından istediğini bir türlü bulamayan, ama ne istediğini bilen kadınlar için üretime geçmeye karar vererek kendi ekibini kurdu ve 2017 yılında sektöre giriş yaptı. Burcu Kandemir markası koleksiyonlarındaki tasarımlarından sadece bir adet üretiyor ve aynı zamanda kişiye özel tasarımlar ile sizin en özel anlarınızın kusursuz olmasına destek oluyor.

İlk koleksiyonu olan Xsecret’ın lansmanını Antalya Fashion Week 2018’de yaptı. Ardından Power of X ve XMR koleksiyonlarını hayata geçirdi. Dördüncü koleksiyonu olan 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonu “Mood of X Women” defilesini Antalya Fashion Week 2019’da yaptı. Ardından beşinci koleksiyonu “A/W19-20 ChaoX” hayata geçti.

Altıncı koleksiyonu olan 2020 İlkbahar/Yaz “X in Loss Collection” hayattaki çalkantılı geçiş süreçlerimizi, savrulmalarımızı ve kendimizi tekrar bulma çabamızı yansıtıyor.

Designer Burcu Kandemir was born in Antalya in 1992. Burcu Kandemir, who continued her education life until university in Antalya, took her first steps into the world of design by attending stylistic trainings in high school with her love of design that started in her childhood.


Academically she completed Yeditepe University Faculty of Fine Arts, department of Fashion and Textile Design. She decided to start production for women who could not find what they wanted among the countless designs that look similar to each other every season, but who knew what they wanted. She established her own team and entered the sector in 2017. Burcu Kandemir brand produces only one of the designs in her collections and also supports your most special moments to be perfect with personalized designs.

She launched her first collection Xsecret at Antalya Fashion Week 2018. Then she launched the Power of X and XMR collections. She presented her fourth collection, 2019 Spring/Summer collection “Mood of X Women” at Antalya Fashion Week 2019. Then her fifth collection “A/W19-20 ChaoX” came to life.

Her sixth collection, Spring/Summer 2020 “X in Loss Collection” reflects our turbulent transitions in life, our drifts and our efforts to find ourselves again.