BURCU KANDEMIR | AFW19

Tasarımcı Burcu KANDEMİR 1992 yılında Antalya’da doğdu. Üniversiteye kadar olan eğitim hayatını Antalya’da sürdüren Burcu KANDEMİR, çocukluk yıllarında başlayan tasarım aşkı ile lise yıllarında stilistik eğitimlerine katılarak tasarım dünyasına ilk adımlarını attı.

Akademik olarak Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım bölümünü tamamladı. Her sezon birbirine benzeyen sayısız tasarım arasından istediğini bir türlü bulamayan ama ne istediğini bilen kadınlar için üretime geçmeye karar vererek kendi ekibini kurdu ve 2017 yılında sektöre giriş yaptı. Burcu KANDEMİR markası koleksiyonlarında ki tasarımlarından sadece bir adet üretiyor ve aynı zamanda kişiye özel tasarımlar ile sizin en özel anlarınızın kusursuz olmasına destek oluyor.

İlk koleksiyonu olan ‘’Xsecret’’ ın lansmanını Antalya Fashion Week 2018’de yaptı. Ardından ‘’Power of X’’ , ‘’XMR’’ koleksiyonlarını hayata geçirdi.

Dördüncü koleksiyonu olan 2019 İlkbahar/Yaz koleksiyonu ‘’Mood of X Women’’ , kadının iç dünyasındaki enerjik tavrı yansıtırken günümüz dünyasının karmaşasına karşı cesur bir duruş sergiliyor ve gözlerinizi alamayacağınız ayrıntıları ile sıradanlığa meydan okuyor. Güçlü kadınların pozitif ruh hallerini yansırken onlara yalnız olmadıklarını hatırlatmak istiyor.

MOOD OF X WOMEN
HİKAYESİ

Her gün bir diğer günden daha farklı hissederiz kendimizi. Bir gün gizemli bir havamız olur, bir gün daha cesaretli bir duruş sergileriz, bir gün enerjimiz ve mutluluğumuz zirveye ulaşır. İşte ‘’Mood of X Women’’ koleksiyonu sizi siz yapan pozitif ruh hallerinizin bir bütünüdür. Hislerinizi doruk noktasında yaşayacağınız tasarımlar ile sizlerleyiz.

Born in Antalya in 1992, Burcu KANDEMIR has lived her whole life in Antalya until her university years. She followed her childhood passion for art and fashion by studying “Fashion Stylist” in high school, and was accepted at Yeditepe University, faculty of Fine Art and started studying Fashion & Textile Design.

Each season she could not find something for her taste, but she knew actually, what she wanted and what was missing in the fashion industry who kept on producing similar styles. She built up a team and in 2017 she entered the fashion industry with her brand Burcu KANDEMIR.

What is unique with her collections is the fact that she only produces one unique design only and none other duplicates. In addition, of this, she helps fulfill design dreams by designing tailor fitted garments after ones wish.

She debuted with her first collection “Xsecret” during Antalya Fashion Week 2018 and then launched “Power of X” and “XMR” the same year. Her fourth collection was the spring/summer collection “Mood of X Women” which was showcased during Antalya Fashion Week 2019. The collection brings attention to the strength of women in a world where females must keep on standing tall. It enlightens strong women, their positive soul and telling them that they shall not forget that they don’t walk this road alone.

The inspiration behind MOOD OF X WOMEN
Each day we feel different from the day before. One day we feel mysterious, the other day empowered, the next day we might have high energy with happiness glowing from our faces. “Mood of X Women” is a collection that brings all of these positive attitudes together.