BURCU KANDEMIR | AFW18

Tasarımcı Burcu Kandemir, 1992 yılında Antalya’da doğdu. Üniversiteye kadar olan eğitim hayatını Antalya da sürdürdü. Çocukluk yıllarında başlayan tasarım aşkı ile lise yıllarında stilistlik eğitimine giderek sertifikasını aldı. Akademik olarak Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım bölümünü tamamladı. Kendini tanımaya ve tarzını bulmaya adadığı üniversite yıllarının ardından, her sezon birbirine benzeyen onlarca tasarımın arasında istediğini bir türlü bulamayan ancak ne istediğini bilen kadınlar için üretmeye karar verdi. 2017 yılında kendi ekibini kurarak, profesyonel bir şekilde sektöre giriş yaptı.

İlk koleksiyonu olan Xsecret Collection’ın arkasında sarsıcı bir zarafet, ayrıntılara saklanmış dişil bir güç ve sahneyi cesaretinize bırakacak bir sadelik var. Güzelliğinizin önüne geçmeyecek onu tamamlayacak tasarımlar ile Burcu Kandemir, kendini bilen kadınlara; “O, sizin güzelliğiniz.” diyor.

Born in Antalya in 1992, Burcu KANDEMIR has lived her whole life in Antalya until her university years. She followed her childhood passion for art and fashion by studying “Fashion Stylist” in high school, and was accepted at Yeditepe University, faculty of Fine Art and started studying Fashion & Textile Design.

Each season she could not find something for her taste, but she knew actually, what she wanted and what was missing in the fashion industry who kept on producing similar styles. She built up a team and in 2017 she entered the fashion industry with her brand Burcu KANDEMIR.

This year she will debut with her first collection “Xsecret” during Antalya Fashion Week 2018. The collection brings attention to the strength and the elegance of women. The garments will not shadow the women, but add a hint of elegance and style to the beautiful women.